MEMLEKET PARTİSİ DENIZLİ İL BAŞKANI DERİCİ OLDU
22.08.2021

Memleket Partisi 1. Olağan Denizli İl Kongresi bugün Çatal Çeşme Oda Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Memleket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Dudu’nun katılımlarıyla gerçekleşen kongreye Erhan Derici’nin yanı sıra Memleket Partisi Denizli ilçe başkanları, ilçe yönetim kurulu üyeleri, parti üyeleri, gönüllüler ve vatandaşlar katıldı.

“PARTİMİZİ OLASI BİR ERKEN SEÇİME HAZIRLIYORUZ”

Genel Merkezi temsilen kongreye katılan Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Dudu divan başkanlığına seçildi. Kongrede konuşan Dudu, “Çok zor şartlarda partimizi olası bir seçime hazırlıyoruz. 18 Eylül’deki kurultayımız öncesinde il ve ilçe kongrelerimizi yapıyoruz. Seçime girebilmemiz için belli sayıda bir örgütlenmeye ihtiyacımız var. Bu kadar hızlı bunu gerçekleştirdiğiniz için size teşekkür ederim. Genel Başkanımız Muharrem İnce’nin liderliğinde iktidara yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI”

Hesap ve Faaliyet raporunun oylamaya sunulması ve kabulünün ardından Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin mesajı okundu. İnce, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Değerli yol arkadaşlarım partimiz kısa süre içeresinde memleketimizde örgütlenerek büyük bir başarıya imza attı. Bu bir rekordur. Bu sizlerin başarısıdır. Henüz meydanlara çıkmamıza rağmen her ilde her ilçede büyük bir ilgiyle karşılaşıyoruz. Birlikte başaracağız.”

“AHMET HULUSİ’NİN TORUNLARIYIZ”

Mevcut İl Başkanı Efe Serdar Gökdağ da kürsüde konuşma yaptı. Gökdağ; “Bu güne kadar sustuk ama taşın altına elimizi koyma vakti gelmiştir. Bu düzeni Memleket Partisi’nin iktidarında değiştirmek bizim bu toprağa borcumuzdur. Bizler Anadolu’da işgale karşı ilk direnişi 4 saat sonra başlatan Müftü Ahmet Hulusi’nin torunlarıyız. Biz buraya makam, mevki için gelmedik ve zaten ihtiyacımız da yoktur. Benim gibi düşündüğünü bildiğim Denizli’de bu hareketin lideri, arkadaşım, kardeşim Erhan Derici’dir” diye konuştu.

“3-4 AYDA ÖRGÜTLENME TÜRKİYE TARİHİNDE REKORDUR”

Kongreye tek aday olarak giren Erhan Derici konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Memleket Partisi kurulana dek aktif siyasete pek sıcak bakamadım. Çünkü arkasından gidilebilecek bir lider, tüzüğü, programı gönül rahatlığı ile savunulabilecek bir siyasi parti yoktu. Genel Başkanımız Muharrem İnce ve kurduğu Memleket Partisi bu boşluğu doldurdu. Olası bir erken seçim beklentisi ile 3-4 yıla yayılması uygun olan bir örgütlenme süreci 3-4 aya sığdırıldı. Bu Türkiye siyasi tarihinde bir rekordur.

“KURULTAYDA DENİZLİ’MİZİ TEMSİL EDECEĞİZ”

An itibariyle 50’nin üzerinde ilde örgütlenmiş bulunuyoruz. Olası bir erken seçime katılabilmek için ülke çapında örgütlenmemizi sürdürmekteyiz. Kısa zamana sığdırılmış örgütlenme süreci kırgınlıklara, kızgınlıklara ve ayrılıklara neden olmuş olabilir. Biz bu tür olumsuzlukları kısa sürede çözümleyerek yolumuza devam etmekteyiz. İşimizin kolay olmadığını, yolumuzun uzun ve uğraşlı olduğunu biliyoruz. Bu aşamada Denizli Örgütünün sorumluluğunu ben ve ekibim üstlenmekteyiz. Bunu bir bayrak yarışı olarak görüyorum. Bugün ben yarın başka arkadaşım bayrağı daha ileriye götürerek Memleket Partisi’ni hak ettiği yere taşıyacak. 18 Eylül’de 1. Olağan Kurultay’ımız var. Bugünkü il kongremizle kurultayda Denizli’mizi temsil hakkı kazanıyoruz.

“İNANÇLIYIZ”

Kendi dâhil yüzde 80’i hayatında ilk kez aktif siyasetle tanışan ekibimle Denizli’yi Memleket Partisi olarak her koşulda her ortamda en iyi şekilde temsil edeceğimize eminim. Çünkü inançlıyız, güçlüyüz, başaracağız, geleceğimizi geri alacağız.”

Erhan Derici’nin konuşmasının ardından geçilen seçimde kullanılan oyların tamamını alan Derici Memleket Partisi Denizli İl Başkanı oldu.