MEMLEKET PARTİSİ’NDE KURULTAY HEYECANI BAŞLADI
18.09.2021

Memleket Partisi’nin 1’inci Olağan Kurultayı gerçekleştiriliyor. Kurultay heyecanı sürerken Denizli İl Örgütü de yerini alarak heyecana ortak oldu. Denizli İl Başkanı Erhan Derici kurultay öncesinde Egeyön Haber’e verdiği röportajda;”Kurultayda binlerce gönül dostumuzla coşkulu bir şekilde kurultayımızı gerçekleştireceğiz”dedi.

Memleket Partisi’nin 1’inci Olağan Kurultayı gerçekleştiriliyor. Kurucu Genel Başkan Muharrem İnce 12 bin 783 üyenin oyuyla genel başkan adayı olarak belirlenmişti. Bugün Ankara Arena Spor Salonu’na gelen binlerce Memleket Partili ilk kurultayında Muharrem İnce’yi başkan seçmeye hazırlanıyor.

DENİZLİ İL ÖRGÜRTÜ YERİNİ ALDI

Kurultay için dün gece Denizli’den çıkarak Ankara’ya ulaşan Denizli İl Örgütü, coşkusuyla salondaki yerini aldı. Kurultay öncesinde Egeyön Haber muhabiri Oral Can Tatar’a konuşan Denizli İl Başkanı Erhan Derici;”Çok mutlu bir gün bu bizim için bir düğün. 4 ay gibi kısa bir sürede Türkiye’de bir rekoru gerçekleştirdik. İllerimizde, ilçelerimizde kongrelerimizi yaptık. Şimdi sıra kurultaya geldi. Kurultayda binlerce gönül dostumuzla coşkulu bir şekilde kurultayımızı gerçekleştireceğiz”dedi.

Derici, ‘üyelerin başkan adayını belirlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?’ sorusuna;”Memleket Partisi olarak siyasete yönelik getirmek istediğimiz birçok ilk var. Demokrasiyi savunan bir parti olarak kendi içimizde demokrasiyi sağlamadan ülke genelinde demokrasiyi vaad etmenin çok samimi olmadığını düşünüyoruz. Genel Başkan aday adayımızı bahsettiğiniz gibi tüm üyelerimizle seçtik. Bu bizim için de çok büyük bir mutluluk. Daha birçok yeni ve güzel şeyi gerçekleştireceğiz.”diye cevap verdi.

İNCE’NİN LİSTESİNDE DENİZLİ’DEN İSİM OLACAK MI?

Derici, liste sorusuna ise; “Olabilir herşey muhtemeldir. Ama çok yeni kurulan bir partiyiz. Muharrem Başkan kendi ekibini kendi dizayn edecek. Biz de Denizli’de öyle yaptık. Kimse karışmadı. Genel Başkanımızın tercihlerine güveniyoruz” dedi.